людям з порушенням зору
Відділ освіти, молоді та спорту Великописарівської селищної ради

Інформація про ЗДО

Інформація про заклади дошкільної освіти Великописарівської селищної ради

На 1 січня 2021 року На території Великописарівської селищної ради функціонує 8 закладів, у яких виховуються діти дошкільного віку. Із них: 4 – заклади дошкільної освіти (дитячі садки та ясла садки); 3 – навчально-виховні комплекси та 1 заклад загальної середньої освіти (опорний), який має філії з дошкільними групами (всього 3, розміщені в сільській місцевості). Ключові дані для SWOT-аналізу ЗДО .

Станом на 01.01.2021 закладах освіти працює 14 груп, із них 8- в сільській місцевості. На 1 липня 2021 року дошкільною освітою охоплено 249 дітей, з них - 173 відвідують ЗДО, 30 – навчально – виховні комплекси, 40 – філії закладу загальної середньої освіти, 6 – консультаційний пункт «Разом з мамою».

Станом на 01.01.2021 року у Великописарівській селищній раді налічується 379 дітей віком від 0 до 6-7 років (фактично проживають), із них по місту – 213 дошкільників, по селу – 166.Дошкільною освітою охоплено 65,7% дітей віком від 1 до 6 (7) років (всього дітей- 379, охоплено- 249). Із них: 171 ЗДО (місто 138, село 35 ), НВК 30 (село), опорний заклад 40 (село). 92,3% охоплено дошкільною освітою дітей від 3 до 6 (7) років. Діти 5-річного віку охоплені 100%.. Усього у 8 закладах освіти нараховується 302 місць. На 100 місцях в середньому виховується 80 дітей, по місту – 83, по селу – 77. Десять дітей перебувають у «черзі» на зарахування до Ямненського ЗДО "Сонечко".

Аналіз забезпечення педагогічними кадрами свідчить про те, що педагогічну діяльність у 4 закладах дошкільної освіти та 4 закладах освіти здійснюють 30 педагогічних працівників. Усі вони своєчасно проходять курси підвищення кваліфікації та атестацію.

Організація навчально-виховного процесу у закладах дошкільної освіти закладах здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту".

Зміст дошкільної освіти в межах Базового компонента реалізується через програму «Дитина» та «Впевнений старт» для дітей старшого дошкільного віку та парціальними програмами.

Крім програмового забезпечення, при організації роботи з дітьми дошкільного віку педагоги керуються Переліком навчальних видань, рекомендованих до використання в освітньому процесі дошкільних закладів освіти у 2020/2021 навчальному році.

У закладах дошкільної освіти увесь навчально-виховний процес ведеться українською мовою.

На даний час комп’ютерною технікою забезпечені усі заклади, підключені до мережі Інтернет та мають свої WEB-сайти.