Інформація про ЗДО

про функціонування закладів дошкільної освіти станом на 01.01.2023

На території  Великописарівської селищної ради  функціонує 9 закладів, в яких виховуються діти дошкільного віку. Із них: 3 – заклади дошкільної освіти (ясла-садки); 4 – дошкільні підрозділи, які входять до складу філій Ліцею імені І.М. Середи  та 2  дошкільні  підрозділи входять до філій Ямненського закладу    загальної середньої освіти.

Станом на 01.01.2023  у  закладах  працює 14 груп, із них 8 у закладах дошкільної освіти.

На 01 січня 2023 року дошкільною освітою, охоплено 212 дітей, відповідно до звітів про діяльність закладів дошкільної освіти (форма 85к), з них   153 в ЗДО ( із них в межах України – 6; за кордоном 12 із них 1 дитина з ООП), 59 – дошкільних підрозділах філій (із них 1 за кордоном)

Станом на 01.01.2023 року та території  Великописарівської селищної ради налічується 312 дітей віком від 0 до 6-7 років (фактично проживають), із них по місту –  171 дошкільників, по селу – 141.Дошкільною освітою охоплено 67,9% дітей віком від 1до 6 (7) років (всього дітей 312, охоплено 212). Із них по охопленню: ЗДО – 89,5% , місто  –  72%, село – 63%.

Аналіз забезпечення педагогічними кадрами свідчить про те, що педагогічну діяльність у всіх    закладах дошкільної освіти   здійснюють 27 педагогічних працівників. Усі вони своєчасно проходять курси підвищення кваліфікації та атестацію.

Організація освітнього процесу у закладах дошкільної освіти здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту".

Зміст дошкільної освіти в межах Базового компонента реалізується через програми «Дитина» та «Я у світі».

Ураховуючи ситуацію в країні і конкретно нашої громади освітній процес в ЗДО організовано з використанням дистанційної форми роботи.

У кожній віковій групі   створено закриті спільноти Viber  та  Facebook де адміністраторами є вихователі. Це найбільш зручний спосіб онлайн-взаємодії з батьками. Також вихователі для проведення навчання використовують застосунки Zoom та Meet.

У закладах дошкільної освіти  увесь освітній процес ведеться українською мовою.

На даний час усі заклади підключені до мережі Інтернет та мають свої WEB-сайти., згідно зі звітом. Наявна комп′ютерна техніка в ЗДО потребує оновлення та є потреба у придбанні ноутбуків для  14 вихователів.

Інформація про заклади дошкільної освіти Великописарівської селищної ради на 01.01.2022 року

На 1 січня 2022 року на території Великописарівської селищної ради функціонує 9 закладів, у яких виховуються діти дошкільного віку. Із них: 3 – заклади дошкільної освіти (ясла-садки);  1- Ліцей імені І.М. Середи(опорний), який має філії з дошкільними групами (всього 4, розміщені в сільській місцевості) та заклад дошкільної освіти, який має філії з дошкільними групаими (всього 2 , розміщені в сільській місцевості).Ключові дані для SWOT-аналізу ЗДО .

Станом на 01.01.2021 закладах освіти працює 14 груп, із них 8- в сільській місцевості. На 1 липня 2021 року дошкільною освітою охоплено 249 дітей, з них - 173 відвідують ЗДО, 30 – навчально – виховні комплекси, 40 – філії закладу загальної середньої освіти, 6 – консультаційний пункт «Разом з мамою».

Станом на 01.01.2021 року у Великописарівській селищній раді налічується 379 дітей віком від 0 до 6-7 років (фактично проживають), із них по місту – 213 дошкільників, по селу – 166.Дошкільною освітою охоплено 65,7% дітей віком від 1 до 6 (7) років (всього дітей- 379, охоплено- 249). Із них: 171 ЗДО (місто 138, село – 35 ), НВК – 30 (село), опорний заклад – 40 (село). 92,3% охоплено дошкільною освітою дітей від 3 до 6 (7) років. Діти 5-річного віку охоплені 100%.. Усього у 8 закладах освіти нараховується 302 місць. На 100 місцях в середньому виховується 80 дітей, по місту – 83, по селу – 77. Десять дітей перебувають у «черзі» на зарахування до Ямненського ЗДО "Сонечко".

Аналіз забезпечення педагогічними кадрами свідчить про те, що педагогічну діяльність у 4 закладах дошкільної освіти та 4 закладах освіти здійснюють 30 педагогічних працівників. Усі вони своєчасно проходять курси підвищення кваліфікації та атестацію.

Організація навчально-виховного процесу у закладах дошкільної освіти закладах здійснюється відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту".

Зміст дошкільної освіти в межах Базового компонента реалізується через програму «Дитина» та «Впевнений старт» для дітей старшого дошкільного віку та парціальними програмами.

Крім програмового забезпечення, при організації роботи з дітьми дошкільного віку педагоги керуються Переліком навчальних видань, рекомендованих до використання в освітньому процесі дошкільних закладів освіти у 2020/2021 навчальному році.

У закладах дошкільної освіти увесь навчально-виховний процес ведеться українською мовою.

На даний час комп’ютерною технікою забезпечені усі заклади, підключені до мережі Інтернет та мають свої WEB-сайти.