Музейна кімната Добрянського НВК

У Добрянському НВК створена музейна кімната «Історія рідного краю».

Основними завданнями музейної кімнати  є: залучення учнів  до пошукової, краєзнавчої, науково-дослідницької, художньо-естетичної  роботи;

формування у дітей соціально-громадського досвіду на прикладах історичного минулого України.

Керівник  Волобуєва Т.І.- учитель історії.

Актив  музейної кімнати  - екскурсоводи учні 7-10 класів.

Графік роботи : Вівторок   12.00 – 14 .00

Четвер       12.00 - 14.00

Перша експозиція  музейної кімнати  «Сторінки героїчного минулого» присвячена історії Другої Світової  війни.

Експозиція має два розділи:

1. Село Добрянське  в роки Другої Світової  війни.
  2. З історії Братської могили

В музеї  можна переглянути документи,  фронтові листи, фотографії, що свідчать про події 1941-1945 рр., також зразки зброї, особистих речей, одягу, нагород, які ретельно зібрані пошуковцями і виставлені для огляду. Учні школи змогли зібрати фотографії односельчан, учасників Другої Світової  війни, які повернулися з фронту і продовжували жити і працювати серед нас.

Центральне місце у музейній  кімнаті займає експозиція «Наші земляки  – учасники  АТО».

Учні туристсько-краєзнавчого гуртка  зібрали  інформацію про  учасників АТО села Добрянське та Сидорова Яруга, які  захищали  та продовжують захищати  нашу країну.

Цікавою є  експозиція «Історія школи – моя історія». Вона містить матеріали про період коли в с. Добрянське (Гнилівка)   була церковно-приходська школа.

Також дуже цікавою є «Шкільна документація», яка подає зразки шкільних журналів, щоденників, табелів.

Стало традицією у перші дні нового навчального року проводити екскурсії з першокласниками, розповідаючи  про історію школи та історію рідного села Добрянське.

Експозиційний блок «Бабусина світлиця»  складають експонати, подаровані жителями села , а також речі, зібрані в краєзнавчих експедиціях пошуковими групами. До нього належать старовинні ужиткові речі.  Різноманітні знаряддя праці відображають побут наших предків. У музейній кімнаті представлені такі ремесла, як гончарство та ткацтво. До основних оригінальних експонатів відносяться:

1. Прядки

2. Старовинні українські рушники,вишиті картини

3. Скриня, ліжко

4. Старовинні предмети домашнього вжитку

5. Народний одяг селян.

6. Муляж «Українська піч», кочерги.

Зберігаються цікаві експонати: куделя, дерев’яні ночви, праска, глиняний посуд. Експозиція «З бабусиної скрині» - містить вишиті рушники, сорочки, запаски.

Оформлена експозиція « З історії  фольклорного ансамблю « Сидоровочка».     Щоб незгасною була пам’ять, ми кожного року поповнюємо музейну кімнату новими й новими матеріалами, залучаючи до цієї роботи якомога більше учнів, щоб кожен міг доторкнутися серцем і душею до історії.