Національно-патріотичне виховання

Методичні матеріали

Нормативно-правова база з національно-патріотичного виховання

Про використання державних символів

В закладах освіти Великописарівського району відзначають свято Соборності України. Це свято офіційно встановлене у 1999 році, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави. У 2011 році День Соборності поєднали з Днем Свободи, що раніше відзначався 22 листопада, під назвою «День Соборності і Свободи України». Однак у 2014 році указом Президента свято було відновлено як День Соборності України.

В українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць. Так, саме 22 січня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав - УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій, - в єдину соборну Українську державу.

Однак об’єднання України відбулось суто символічно: вже через кілька тижнів після проголошення Акта Злуки більшовики захопили Київ, пізніше поляки окупували Східну Галичину, а Чехо-Словаччина - Закарпаття.

Перше святкування Соборності відбулось 22 січня 1939 року у Карпатській Україні (м. Хуст), на той час - автономній республіці Чехо-Словаччини. Цього дня під синьо-жовтими прапорами відбулась тридцятитисячна маніфестація населення, яке з’їхалось до столиці Карпатської України з усіх куточків краю згадати події 20-річної давнини.

Яскравим проявом єдності, прагнення українського народу до свободи, став «живий ланцюг», організований патріотичними силами 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акта Злуки. Мільйони тоді ще радянських українців узялись за руки від Києва до Львова, відзначаючи День Соборності.

Відтоді в Україні «живі ланцюги» створювались неодноразово, символізуючи єдність українського народу, а День Соборності наразі відзначається на державному рівні вже щорічно.

Одним з прикладів виховних заходів, що проходили в закладах до дня Соборності України "Етно-паті в українській хаті" (Добрянський навчально-виховний комплекс).

"Подорожуємо Сумщиною" (#граПодорожуємоСумщиною, #ОЦПОтаРТМ)

В умовах реформування галузі освіти, упровадження Концерції Нової української школи перед педагогами постає завдання пошуку форм і методів роботи, що сприяють активізації пізнавальної та навчально-творчої діяльності дітей та учнівської молоді.
Відповідаючи на сучасні освітні виклики, районний методичний кабінет відділу освіти Великописарівської РДА працює над впровадженням ігрових технологій в освітній процес, що акцентують увагу на поглибленні знань із краєзнавства, їх креативному використанні в навчально-творчій діяльності.
З метою формування у учнів пізнавальної активності в процесі краєзнавчо спрямованої ігрової діяльності, виховання почуття любові до рідного краю діти Великописарівського району тестують настільну гру "Подорожуємо Сумщиною" (#граПодорожуємоСумщиною, #ОЦПОтаРТМ)

Заходи,  приурочені Дню Гідності та Свободи

21 листопада 2018 року у закладах освіти району  пройшли заходи,  приурочені Дню Гідності та Свободи.

Усі вони мали одну мету – вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року піднялися  на захист демократичних цінностей, прав і свобод  людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору.

У закладах  пройшли уроки мужності за такими темами «У нас єдина держава і ми єдиний народ», «Сучасні захисники України», «Україно моя, ти одна, як життя» та «Україно – любов моя», «Революція Гідності та Свободи: як це було…», відбулися зустрічі з учасниками АТО – нашими земляками.  Протягом тижня у шкільних бібліотеках влаштовано тематичні виставки «Пам’ятаєте своїх героїв», біля виставки квіти та запалені лампадки на знак пам'яті Героїв Небесної Сотні.

Учні мали нагоду  розширити і поглибили  свої  знання про Революцію Гідності.   Такі заходи переконливо доводять, що на нашу землю скоро прийде мир, бо такий народ, як наш – добрий, щирий, відвертий, заслуговує на мир, злагоду та  процвітання.