Вшанували ГЕРОЇВ Крут

100 років тому, 29-го січня, поблизу залізничної станції Крути, що на Чернігівщині, відбувся бій між УНР та червоною гвардією. Кілька сотень студентів та кадетів виступили тоді проти 6 тисяч більшовиків.

В українську історію ця битва увійшла як символ патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежність України.

Учні та педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти вшанували цей день, як символ героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність. У закладах району були проведені виховні години на теми: «Крути – символ українського патріотизму», «Крути… Мужність і біль України» (Ямненська ЗОШ), «Через віки ваш вчинок в пам’яті зростає» (Пожнянський НВК), уроки-реквієми «Герої не вмирають – просто йдуть» (Вільненський НВК), «Тут кувалась наша воля» (Добрянський НВК), «Коли стають до зброї діти, народ цей не перемогти!», уроки – пам’яті «На Аскольдовій могилі поховали їх» (Великописарівська спеціалізована школа І-ІІІ ст.), круглий стіл «Герої Крут. Міфи та реальність» (Великописарівська спеціалізована школа І-ІІІ ст.). Учні та вчителі обговорювали події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття, ознайомилися з історичними документами, що стосуються подій під Крутами. У ході виступів було звернуто увагу на базові цінності українського суспільства, осмислення непростого досвіду державотворення, вшанування героїзму подій під Крутами.

Проведення подібних заходів сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини, дає можливість поглибити знання про історичні події під Крутами та відчути їх значення у сьогоденні, а також спонукає до поглибленого вивчення історії та культурних надбань нашого народу.