Відділ освіти Великописарівської районної державної адміністрації

В об’єктиві натураліста

Вихованки Великописарівської районної станції юних натуралістів Песецька Катерина, Ключник Аріна та Бондаренко Ярослава представляли команду Сумської області  на заключному етапі Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста – 2018», що проводився у с. Красне Скадовського району Херсонської області.

Мета заходу - формування екологічної культури дітей та учнівської молоді засобами кіно- та фотомистецтва, їх підготовки до цілісного сприйняття сучасних екологічних проблем, свідомого розуміння процесів, що відбуваються в природі в результаті людської діяльності.

Темою фестивалю в 2018  році було визначено «Раціональне природокористуванння». Бондаренко Ярослава (керівник Мовчан О.М.) нагороджена дипломом НЕНЦ за зайняте І місце у номінації кращий відеофільм «Світанок». У фільмі відображено застосування технології природного землеробства за рахунок якого покращується структура ґрунту на прикладі фермерського господарства «Світанок». Ключник Аріна (керівник Драгун З.П.) нагороджена дипломом НЕНЦ за зайняте І місце у номінації кращий слайд-фільм «До землі з любов’ю». У роботі представлені технології органічного природного землеробства на прикладі приватної земельної ділянки та навчально-дослідної учнівської земельної ділянки Великописарівської районної станції юних натуралістів. Песецька Катерина (керівники Драгун З.П., Мовчан О.М.)  нагороджена дипломом НЕНЦ за зайняте ІІ місце у номінації краща фоторобота «Збір урожаю – 2017». На світлинах зображено збір урожаю – 2017 на полях фермерського господарства «Світанок» де застосовується сучасна безвідвальна система обробітку ґрунту. На полях максимально збережена екосистема про що свідчить полювання лелеки під час збору урожаю. Також Катерина нагороджена дипломом НЕНЦ за зайняте ІІІ місце у номінації кращий відеоролик «Я люблю, тебе, краю». У роботі представлено кавер-версію пісні «Я люблю, тебе, краю» на слова Заслуженого артиста України В.І. Будянського у виконанні Макарової Діани.

Під час фестивалю діти відвідали Національний природний парк «Олешківські піски»та острів Джалилгачде взяли участь в очних конкурсах. Песецька Катерина стала переможницею в номінації «Краща фоторобота», а Ключник Аріна нагороджена грамотою НПП «Олешківські піски» за природоохоронну-пропагандистську роботу, творчий підхід до висвітлення тематики в номінації «Фото сафарі».

Проведена робота дуже трудоємна і охоплює великий проміжок часу. Протягом 2017 та 2018 років збиралися та монтувалися матеріали. Велика подяка Заслуженому артисту України Василю Івановичу Будянському за наданий авторський текст, керівнику ф/г «Світанок» Миколі Олександровичу Надточию за цікаві інтерв’ю про господарство, Сергію Миколайовичу Драгуну за надані рекомендації щодо органічного землеробства, Олені Георгіївні Лазарашвіліта та Діані Макаровій за вокал, Віталію Блажку за музичне оформлення, Олексію Павловичу Мовчану за технічний супровід,

Зоя Драгун, директор райСЮН« повернутися до списку новин