Відділ освіти Великописарівської районної державної адміністрації

Підсумки перевірки стану готовності закладів освіти до нового навчального року

Відповідно до наказу відділу освіти від 06.08.2019 №263-О Д «Про вивчення стану підготовки закладів освіти до роботи у 2019/2020 навчальному році та осінньо-зимовий період» 13-14 серпня 2019  була здійснена  перевірка готовності  закладів освіти до нового навчального року.

Під час перевірки особлива увага членів комісії була  зосереджена на ході проведення ремонтних робіт навчальних кабінетів, спортивних залів, приміщень соціально-побутового призначення (харчоблоків, туалетів, котелень), покрівель, облаштуванні територій, виконання заходів з протипожежної безпеки.

Велику роботу щодо оновлення приміщень, поповнення матеріально технічної бази, облаштуванню площадок для дітей  проведено  закладами дошкільної освіти «Оленка» та «Ромашка». Приміщення для дітей дошкільного  віку при НВК та філіях  підготовлено для прийому дітей. Особливо затишні умови створені для дошкільнят в Пожнянському НВК, Братеничанській та Попівській філії, враховані рекомендації  з підготовки дошкільних приміщень в Тарасівському та Вільненському НВК.

Проведена велика робота по створенню комфортних умов для дітей дошкільних груп в Правдинській школі –інтернат. Крім того, що кімнати (спортивна зала, ігрова, спальні, санітарні) оснащені всім необхідним матеріально- технічним, дидактичним, іграшковим матеріалами, вихователі цікаво та яскраво їх оформили.

Враховуючи освітню реформу, здійснювалась перевірка готовності   закладів освіти до роботи в умовах Нової української школи. Приємно відмітити, що з розумінням та творчістю підійшли вчителі, батьки учнів до осучаснення навчального приміщення. Стіни, стелі кімнат пастельних тонів, що створює атмосферу затишку, спокою.  Коридори та рекреації  виглядають стильно та креативно, пристосовані для активного відпочинку учнів.

Відділом освіти придбані  дидактичні матеріали з кожної освітньої галузі, одномісні, модульні   парти і стільці , що дасть змогу здійснювати зміну локацій, фліпчарти. Відкриті шафи вмістять матеріали вчителя, предмети, обладнання, необхідні учням для роботи. Облаштовані місця для відпочинку ( килимок, пуфики, столик та стільчики, настольні ігри), класні бібліотечки. На черзі встановлення інтерактивного обладнання, ламінаторів та БФП.

Зі смаком  виготовлені та розміщені  куточки « Настрою»,    стенди «Щоденних новин», «Стіна слів». Передбачено простір для розміщення зразків учнівської творчості, формування правил роботи в класі, тощо. Учителі початкових класів демонструють високу психологічну та методичну готовність до роботи у реаліях Нової української школи.

У навчальних кабінетах вчителями предметниками, батьками, технічними працівниками закладів   проведені поточні ремонти. Учителі забезпечені методичними  матеріалами, чимало кабінетів оснащено мультимедійним обладнанням.

Працівники закладів позашкільної освіти приклали чимало  зусиль для підготовки приміщень,  в яких дітям буде комфортно та зручно займатись творчістю та спортом, дослідженнями і просто цікаво проводити позаурочний час.

Хоча станом на 14 серпня 2019 не всі заплановані роботи з підготовки до навчального року виконані (санітарна кімната в Добрянському НВК, пандус в Ямненскій ЗОШ, їдальня Великописарівської школи),  комісія  відзначила, що усі заклади освіти   продемонстрували належну готовність до нового 2019/2020 навчального року. Працівникам закладів разом з батьками та спонсорами вдалося виконати значний обсяг робіт та створити комфортні умови для навчання школярів і виховання дошкільнят.« повернутися до списку новин