Відділ освіти Великописарівської районної державної адміністрації

Міністерство освіти запускає сертифікацію вчителів початкових класів

У січні 2019 року стартує пілотний проект сертифікації вчителів, в якому зможуть взяти участь педагоги початкових класів. Проект розраховано на тисячу учасників, повідомляє прес-служба Міністерства освіти України.

Мета сертифікації, як повідомляють у міністерстві, - виявлення та стимулювання педагогічних працівників з високим рівнем професійної майстерності, які володіють сучасними освітніми технологіями і сприяють їх поширенню.

"Через механізм сертифікації ми хочемо віднайти тих кращих провідників Нової української школи, агентів змін, що готові ділитися та поширювати сучасні методики навчання. Реалізувати таку мету можна лише за умови добровільності процесу, тому ми ретельно слідкуватимемо за дотриманням цього принципу. 2019-го ми обмежили кількість учасників до 1 тис осіб, а також поширили це лише на одну категорію педагогів – вчителів початкових класів. Пілотування сертифікації також продовжиться у 2020 та 2021 роках, я сподіваюся, що в наступні роки ми зможемо розширити і кількість можливих учасників, і категорії вчителів, які зможуть брати участь у сертифікації. Процедура не проста, але кожен, хто її пройде, отримає відповідний сертифікат, зможе зарахувати успішне проходження сертифікації замість атестації з підвищенням на 1 кваліфікаційну категорію та отримати 20% надбавку до заробітної плати", - заявила міністр освіти Лілія Гриневич.

Єдина обов'язкова вимога до кандидатів на участь - стаж роботи не менше 2 років. Реєстрація на сертифікацію почнеться на сайті Українського центру оцінювання якості освіти 15 січня і завершиться 1 лютого 2019 року.

Безпосередньо сертифікація складається з трьох етапів - перевірка Державною службою якості освіти практичної діяльності викладача (перевірка буде проводитися комісією незалежних експертів з середини лютого до кінця 2018-2019 навчального року та з вересня по жовтень 2019 року), зовнішнє незалежне тестування, яке буде проведено у період осінніх канікул, і оцінка електронного портфоліо, яке повинне влючати анкету самооцінювання, опис власного навчального заняття (програма, навчальний предмет, тема, мета, методичне забезпечення, відеофрагмент уроку) і, за бажанням педагога, додаткові матеріали. Портфоліо має бути завантажено на файлообмінник до 1 липня 2019 року.

Оцінювати підсумки сертифікації буде спеціально створена експертна комісія, до якої увійдуть представники Українського центру оцінювання якості освіти, Державної служби якості освіти, Міністерства освіти і громадськості.

"Комісія встановлюватиме порогові бали з 2 етапів випробування: вивчення практичного досвіду та тестування. Сертифікацію пройдуть та отримають відповідний документ про це усі вчителі, які за кожною із цих складових набрали кількість балів, яка дорівнює або перевищує порогові бали. Якщо учасник подолав поріг з тестування і не подолав з вивчення практичного досвіду – комісія може ухвалити рішення вивчити електронне портфоліо. За результатами цього розгляду комісія може прийняти рішення про успішне проходження учасником Сертифікації", - повідомляє міністерство.

Вчителі, які успішно пройшли сертифікацію, отримають надбавку в 20% до заробітної плати на час дії сертифіката (3 роки) і позачергове присвоєння наступної кваліфікаційної категорії або підтвердження чинної вищої категорії.

Непроходження сертифікації не спричинить ніяких наслідків.

"Кожен учитель, що подасться на сертифікацію, заслуговує на підтримку та увагу. Я хотіла б наголосити, що навіть у випадку, якщо з якихось причин ви сертифікацію не пройдете – це жодним чином не вплине ні на вашу роботу, ні на статус", - заявила Гриневич.

У бюджеті на 2019 рік на Міністерство освіти виділили 42 млрд 195 млн 881,9 тис. грн, у тому числі на Фонд президента України щодо підтримки освітніх і наукових програм для молоді - 1 млрд грн.« повернутися до списку новин