Стоп БУЛІНГ. Попередження насильства та торгівлі людьми

Наказ МОНУ від 28.12.2019 №1646 Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосовування заходів виховного впливу в закладах освіти

Алгоритм дій у разі виявлення ознак чи фактів насильства, у тому числі булінгу щодо дітей

Лист Міністерства освіти і науки України від 20.03.2020 № 6/480-20 «Про план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти» 1,

Наказ Міністерства освіти і науки України від 26.02.2020 № 293 «Про затвердження Плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти» 1, 2, 3, 4, 5

Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.03.2020 № 420 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.02.2020      № 293

Що робити, якщо ваша дитина а гресор? (завантажити)

Як батькам і школі запобігти булінгу (завантажити)

Як допомогти дитині, яка стала жертвою булінгу (завантажити)

Булінг:за дітей відповідають батьки! (завантажити)  Плакат (завантажити)

Плакат "Стоп булінг!(завантажити) Буклет "Стоп булінг!"(завантажити)

Дитинство без насильства! Буклет (завантажити)

Торгівля людьми. Буклет (завантажити)

Як не стати жертвою торгівлі людьми. Пам'ятка (завантажити)

Профілактична робота з попередження насильства та жорстокості. Інформаційно-методичні матеріали (завантажити)

Конфлікти. Методи вирішення міжособистісних проблем батьків та педагогів (завантажити)

Поради  батькам, учням та вчителям по профілактиці булінгу в освітньому середовищі (завантажити)

НАСИЛЬСТВО В СІМ'Ї
Ми живемо у світі, однією із характерних ознак якого є насильство. За даними Центру соціологічних досліджень при НАН України, близько 70 відсотків жінок потерпають від різних форм приниження і знущання в родині. Це, в свою чергу, відображається на дітях, які або самі безпосередньо страждають від насильства, або переймають приклади насильницьких дій. Дані соціологічного дослідження «Насильство серед дітей та підлітків» свідчать – витоки жорстокості та насильства частіше за все треба шукати в сім'ї.
Так , близько 60 відсотків батьків систематично в тій чи іншій мірі проявляють агресивне ставлення до своїх дітей.
«Без сім'ї немає щастя на землі»- говорять на Україні. Сім'я для дитини має бути взірцем людяності, доброти , любові. Має бути. А чи є вона такою. А як же розглядати ті жахливі історії , які нам щодня надають канали теленовин, пов’язані з дітьми.
Немає виправдання їх бездушності, цинізму, агресивності, фантастичній жорстокості. І застерігаючи дорослих від негативних емоцій, пов’язаних з не зовсім здоровим соціальним фоном, ми закликаємо всіх батьків берегти в собі людяність, поважати людину і даруємо памятку батькам.