Батькам

Безпека в інтернеті під час пандемії (завантажити)

Як підтримувати дітей під час онлайн-навчанняю Рекомендації психолога Центру психосоціальної реабілітації НаУКМА (завантажити)

Навчання вдома :практичні поради (завантажити)

Як впоратися з тривогою (завантажити)

Мульттерапія (завантажити)

Управління злістю у дітей (завантажити)

Як потурбуватись про психічне здоров'я дитини? (завантажити)

Літо з користю (завантажити)

Як допомогти дитині, яка піддається булінгу? (завантажити)

10 порад батькам майбутнього першокласника (завантажити)

Батькам п'ятикласників

Основні проблеми, що виникають в період адаптації до умов навчання в середній школі (завантажити)

Рекомендації шкільного психолога батькам пʼятикласників (завантажити)

ПАМ’ЯТКА БАТЬКАМ

1. Памятайте, що першим університетом  життя для дитини є та сімя, в якій народилася дитина. Завдання обох батьків полягає в тому, щоб створити в сімї атмосферу любові, довіри, духовного настрою та комфорту.
2. Не дивіться на дитину як особисту власність. Ви дали дитині фізичне тіло, а душа її належить світові. Сприймайте дитину як особистість- єдину, унікальну і неповторну.
3. Не виражайте часто свого незадоволення, критики — це тільки породжує антагонізм в стосунках дітей і батьків.
4. Давайте дітям можливість відчувати Ваше визнання і схвалення.
5. Ніколи не старайтесь запевнити дитину в тому, що вона погана.
6. Будьте тактовними в стосунках з дітьми.
7. Подавайте приклад емоційного самоконтролю і витримки.
8. Показуйте приклад позитивних дій та вчинків дітям не на словах, а в конкретних справах.
9. Насильство над дітьми – це протиприродний акт, який забороняється законом.
10.Завжди давайте дитині шанс на право бути кращою.
11. Памятайте, що в сімї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе і до оточення, як упоратися з труднощами і, за великим рахунком, що таке життя.

Хай буде ваша сімя для дитини взірцем людяності, доброти, любові.
І тоді нам не треба буде наголошувати на правах дітей, бо їх ніхто не буде порушувати, а обов’язки батьків по стану утримання і виховання дітей будуть сприйматися не як обтяжливий тягар, а як органічний прояв любові до дитини, підтримки в ній людської гідності та самоповаги.