️Арт-терапія як ресурс емоційного відновлення
Швидкий темп життя, напруженість 😡у соціумі через російсько-українську 💥війну, постійні 🌀стреси, перевтома, переживання за близьких, страх перед 😳майбутнім, шкідливі звички - усе це виснажує організм 👤людини. Коли виникають такі емоції як 😤роздратування, 😲страх,😨 занепокоєння, 😳нерозуміння, сумніви, 😡образа чи злість то у когось виходить впоратися самостійно, а комусь може знадобитися допомога. Більшості людей легше висловити свої думки чи внутрішні переживання у візуальних формах - наприклад, через малюнок.
✳️Арт-терапія це відмінний метод 📑самопізнання, який допомагає через 👩💻💃🀄🎻творчість зазирнути всередину 🙆♀️себе, розкрити внутрішні сили, 📈підвищити самооцінку та екологічно опрацювати безліч різноманітних запитів.
✳️Тому у травні 2025 року 👤психолог центру професійного розвитку педагогічних працівників Тетяна Звягінцева провела заняття з елементами арт-терапії для👩🏫 педагогічних працівників закладів освіти - учителів початкових класів та вихователів закладів дошкільної освіти. ✳️Так виконуючи вправу «Коштовна ваза», знаходили те що нас руйнує, дає «тріщіни», надщербує, засмучує. Це неприємні речі, проте їх усвідомлення 🙇♀️допомогає нам зрозуміти, що робити далі. ✳️Учасники шукали ресурси, як зовнішні так і внутрішні, аби відновити свою «вазу» та "загладити тріщини".
♦️Творча атмосфера заняття сприяла емоційному розвантаженню та дозволила відволіктися від щоденних турбот.
♦️Адже все, що людина створює власноруч, безпосередньо впливає на її психоемоційний стан. З давніх-давен людство лікувалося через творчість — бо саме так ми виносимо свій внутрішній світ назовні, створюючи щось нове, спостерігаючи за ним і поступово змінюючи себе.
♦️Бо все, що створюємо руками, торкається душі. А мистецтво — це мова, якою ми промовляємо до себе, щоб зцілитися.♦️
13:14 21.05.2025