Підсумки проведення НМТ 2022

Дата: 02.12.2022 10:35

ПРЕС-РЕЛІЗ ХАРКІВСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ 29.11.2022 м. СУМИ Підсумки проведення НМТ 2022 Уперше в історії України масове вступне випробування 2022 року проводили онлайново. В надзвичайно складних умовах було забезпечено проведення тестувань у Сумській області де чи не щодня по декілька разів лунали повітряні тривоги, через які педагоги перебували в укриттях разом з учасниками тестування до самого вечора, підтримуючи їх. Відключення світла, використання генераторів та систем супутникового зв'язку Starlink, готовність робити все можливе для майбутнього країни – одна з характеристик, яка об’єднує сьогодні всіх нас. ХРЦОЯО було надзвичайно приємно співпрацювати з професіоналами освітянського фронту Сумщини. Для того щоб кожен зареєстрований мав змогу пройти НМТ в Сумській області за погодження із Сумською обласною військовою адміністрацією та Департаментом освіти і науки СОДА з урахуванням безпекової ситуації, наявності в закладах освіти захисних споруд цивільного захисту, було визначено місця проведення НМТ (тимчасові екзаменаційні центри) в 8 округах (мм. Глухів, Конотоп, Кролевець, Охтирка, Ромни, Суми, Шостка та смт Недригайлів) на базі 11 установ освіти, які забезпечили учасників всією необхідною комп’ютерною технікою. Попри військову агресію з боку росії всі учасники які взяли участь в НМТ отримали свої результати (більше 6 тис. осіб). Проводити порівняння результатів НМТ з результатами ЗНО попередніх років не є доцільним. Для НМТ-2022 був обраний оптимальний набір предметів: українська мова, математика та історія України (ХХ-початок -ХХІ століття). Такий вибір був зумовлений тим, що ці предмети, з одного боку, мають найвищу прогностичну валідність, а з іншого – уможливлюють реалізацію національного компонента освіти, який і за мирних часів є важливим, а в умовах війни набуває особливого значення. Не можна не відзначити учасників Сумщини, які, попри війну в країні, складні життєві обставини і труднощі, пов’язані з проходженням тесту, змогли отримати свої найвищі 200 балів. Так 19 учасників НМТ отримали 200 балів з трьох предметів; 60 – з двох предметів; 204 – з одного предмету. Учасники основної сесії показали найкращий результат з математики – 168 осіб набрали 200 балів; з історії України – 128 учасників, з української мови – 86 вступників. Кількість 200-бальних результатів цього року значно зросла. НМТ виявився легким для найкращих учнів, які готувалися та добре знають шкільну програму. Проте, необхідно звернути увагу на % учасників які отримали результат менше 160 балів за шкалою від 100 до 200. З предмету українська мова таких учасників 66,5%, з історії України – 78,9%, з математики – 80,4%. І це при тому що завдання повторювалися з минулих років і були спрощеними, що стало свідомим рішенням Українського центру, адже в умовах війни дітям фізично та морально складніше було підготуватися до тестування. Із офіційним звітом про проведення у 2022 році НМТ можна ознайомитися на сайті УЦОЯО в підрозділі «Звіти / дані» розділу «Вступні випробування 2022».