A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти та спорту Великописарівської селищної ради

Міжнародний день щастя!

Дата: 20.03.2023 11:57
Кількість переглядів: 13

Сьогодні, 20 березня, Міжнародний день щастя, який ООН проголосила відзначати постановою від 28 червня 2012 року. А що ж таке щастя і чому у людей це поняття різне?

За визначенням експертів, щастя - це психоемоційний стан цілковитого і глибокого задоволення, відчуття радості, втіхи, насолодження життям тощо. А оскільки це відчуття внутрішнє, тож у кожного своє уявлення про те, що ж воно таке.

 

Результати соцопитувань показують, що ні місце проживання, ні ступінь економічного розвитку та рівень добробуту громадян в тій чи іншій країні безпосередньо не впливають на те, як сприймають люди поняття «щастя» і своє життя - як щасливе чи нещасливе.

Поняття щастя кожен розуміє по-своєму. Як каже приказка, одному для цього потрібні діаманти, а комусь достатньо й куска хліба. І усі люди женуться за щастям (у своєму розумінні), шукають його всюди, проте ніхто не може точно сказати, як воно виглядає. Може, саме тому більшість так ніколи і не стає щасливими або просто не усвідомлює цього?

Спостерігаючи за щасливими людьми, вивчаючи риси, притаманні таким людям, сучасні психологи виділили головні кроки на шляху до щастя і дали визначення цьому почуттю:

• Щастя - це теплі стосунки з рідними та близькими людьми, з друзями, на яких можна покластися. Добра і дружна сім'я, вірні друзі завжди будуть чудовим захистом від негативних емоцій, депресії, розгубленості, зневіри й безпорадності перед недосконалістю реальності, а головне – порятунком від самотності та відчуття власної непотрібності, які є головною причиною високої статистики самогубств саме у найрозвинутіших економічно країнах з високим рівнем добробуту.

• Це також уміння бути вдячним усьому і всім за все - друзям та ворогам, гарним і важким обставинам, різним ситуаціям, тобто сприймати їх, як життєві уроки. Вдячність допоможе краще сконцентруватися на позитивних емоціях та нівелює вплив негативних. А вміння приймати себе таким, як є, і дякувати ще й самому собі допоможе прийняти свої недоліки, побачити свої кращі якості й успіхи. Це покращить і емоційний, і фізичний стан.

• Щастя - це вміння бути оптимістом. Думки мають властивість матеріалізуватися, тож потрібно завжди дивитися у майбутнє з оптимізмом і вірою, що все буде добре. Адже щасливі ті люди, які не зациклюються на тимчасових невдачах та поразках, не опускають рук, коли щось не виходить. І водночас уміють святкувати навіть невеличкі перемоги та успіхи. За принципом "подібне притягує подібне", чим більше людина радіє й випромінює щастя усім своїм єством у довколишній світ, тим більше притягне його у своє життя.

• Це ще й уміння та бажання бути активним, чимось захоплюватись, насолоджуватись простими речами. Коли людина займається улюбленою роботою, творчістю чи хобі, бере участь у різних заходах і подіях – наприклад, в благодійних акціях, походах у гори, спортивних змаганнях, відвідуванні музеїв, театрів чи просто гуляє на природі, вона отримує задоволення, а на фізичному плані - гормон щастя серотонін.

• Мудрість і знання законів Всесвіту, про причинно-наслідковий механізм основ нашого існування – важлива умова для того, аби почуватися щасливим за будь-яких обставин. Якщо правильно розуміти причини можливих помилок, невдач і страждань та знаходити шляхи їх подолання, то будь-які негаразди і випробування можна навчитися сприймати як уроки, що підносить нам життя. Бо навіть негативні речі, які трапляються з нами, відбуваються для того, аби навчити чогось, дати новий досвід чи направити на правильний шлях.

• Щастя це також здоров'я. Його стан більшою мірою залежить саме від нас. Якщо мислити позитивно, правильно харчуватися, вести активний і здоровий спосіб життя, подорожувати й частіше бувати на природі, то саме ті можливості, які дає міцне здоров'я, стануть важливим фундаментом для досягнення щастя.

• Важливою основою та умовою для досягнення щастя є саморозвиток і духовність. Віра в Бога чи то у вищі божественні сили і закони дає упевненість у тому, що ми не самотні й ніколи не буваємо зовсім покинуті у цім світі. Усвідомлення цього також здатне зробити нас щасливішими.

• І, мабуть, найбільше щастя та задоволення приносять людині добрі справи, коли вона чимось ділиться, комусь допомагає, дарує любов і тепло. Бути добрим та милосердним - це одна із важливих умов для щастя. І наше благополуччя, довголіття та здоров'я теж напряму залежать від кількості вчинених нами добрих справ. Цей факт підтверджують і дослідження, бо доброта покращує настрій, самопочуття людини, підвищує її впевненість у собі, відчуття потрібності комусь.

Життя - це безцінний дар, подарований нам Богом, Всесвітом. І насправді щастя знаходиться не де-небуть, а всередині нас і залежить передусім від нас та нашого правильного сприйняття, вміння насолоджуватися простими речами, красою навколишнього світу. Ми самі ковалі свого щастя. Ці прості істини, мабуть, найкраще усвідомлюють люди, які пережили чимало випробувань і втрат у житті або ж однією ногою стояли на порозі смерті.

Від народження усі ми чомусь навчаємося, щось пізнаємо. Проте одна із наук – вміти бути щасливими – напевно, найскладніша, бо іноді потрібно прожити усе життя, щоби зуміти осягнути її…


« повернутися

Вхід для адміністратора