ШАХОВИЙ ТУРНІР ПАМ'ЯТІ Василя Івановича Вінниченка

Дата: 10.04.2023 11:38

Шахи - інтелектуальний вид спорту. 7 квітня У Ліцеї імені І.М. Середи Великописарівської селищної ради пройшов шаховий турнір пам'яті Василя Івановича Вінниченка. Дорослі та діти змагалися за звання кращих шахістів. Деякі спеціалісти стверджують, що шахам понад 5000 років! Не дивно, що сам винахід шахової гри, захований у сутінках стародавньої історії, обріс низкою цікавих фактів. Деякі вчені вважають, що сама назва шахи пішла від перської мови, і коли гравці здійснювали атаку на короля суперника зі словами «Шах і мат» в перекладі з перської це означало: «король помер».У шахах, як і у житті. Щоб зробити хід - потрібно подумати. Дуже круто, що і сьогодні багато молоді, дітей цікавляться цією грою. Переможці нагороджені ГРАМОТАМИ від судді НК України О.В. Вінніченка.