ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА РОБОТА З УЧНЯМИ

Дата: 27.02.2024 13:48

Вибір професії 👷💇‍♂️🤾🕵️‍♀️для кожної молодої людини - це вибір свого місця в житті, подальшого шляху, навчання і праці. Профорієнтаційна робота в Тарасівській філії Ямненського закладу загальної середньої освіти імені І.О.Мусієнка Великописарівської селищної ради здійснюється на всіх вікових етапах, але саме період ранньої юності є найбільш сензитивним для формування готовності учня до професійного самовизначення. Саме для випускників 9 класу👨‍🎓👩‍🎓 26 лютого була організована зустріч з представниками довузівської підготовки ВСП « Сумський фаховий коледж». На заході були присутні класний керівник 9 класу Валентина Дашутіна , керівник довузівської підготовки ВСП «Сумський фаховий коледж» Алла Сидоренкова, викладач-методист вищої категорії правових дисциплін  Світлана Бісік. Алла Сидоренкова познайомила учнів із специфікою навчання в коледжі, з умовами вступу📋 та провела цікаву онлайн-екскурсію по закладу. Світлана Бісік підготувала для учнів лекцію і практичні вправи з цікавої тематики, яка актуальна для кожного - « Гідна праця для молоді». Доповідачка наголосила, що молодий спеціаліст повинен знати власні трудові права, зазначила, що Правовому регулюванню праці молоді присвячено главу ХІІІ Кодексу законів про працю України🇺🇦, яка має назву «Праця молоді». У галузі охорони праці неповнолітні користуються рядом пільг, зокрема щодо робочого часу, надання відпусток та умов праці. Говорили про гроші💸 і гарантії✅, про мобінг і відповідальність, про можливість запитати і поскаржитись⁉️, познайомилися з сервісами, де можна знайти перелік типових ситуацій і відповідей на них: https://www.pratsia.in.ua/; «Інтерактивний інспектор». Учні активно висловлювали свої власні думки 👤💭та брали участь в дискусії. Усі учасники зустрічі залишилися задоволеними від спілкування.